הלוחשת לשוקולד

דברים טובים באים בקטן, ממש כמו שוקולד, אבל כדי לעשות אותם צריך לחלום בגדול. נטע מולה סופר זוכת "דיגיטליות בעסקים" לא רק חולמת שוקולד, היא מגשימה חלומות

ממש מפתיע לגלות שממש כמו שוקולד, גם נטע מולה סופר, שף שוקולטייר ובעלת נטע בשביל השוקולד, באה באריזה קטנה שכולה אנרגיה. נשואה לגיל, יבואן ממתקים, אמא לשלושה (בת 17 וחצי, בן 16, בן 6) והיא ממש אוהבת שוקולד. ספוילר: שוקולד זאת מילת מפתח כאן, אבל לאוהבי השוקולד, ולטענת נטע אין אחד שלא, מחכה בסוף הכתבה הפתעה מתוקה.

הילדה שגדלה ברמת גן וחיכתה בכל נסיעה של קו 60 לריח השוקולד בצומת עלית, לא הפסיקה מעולם ללכת בעקבות השוקולד. הוא ליווה אותה כשחיפשה את השוקולד שאמא שלה נהגה להחביא כשהיתה קטנה, רוזמרי אם תהיתם, וידעה אינסטינקטיבית איפה לחפש ולמצוא. היא בכלל לא ידעה שהמנהג שלה להמיס את השוקולד קצת בפה לפני הוא בכלל הדרך הכי נכונה לאכול שוקולד, את זה היא תבין רק שנים אחרי. היום זה כבר חלק בלתי נפרד מסדנאות השוקולד שהיא מעבירה, "הטיפ שלי הוא שימו את הפרלין בפה ותמתינו 15 שניות, השוקולד נמס לטמפרטורה מושלמת וכל הטעמים זולגים במורד הגרון לחוויה חושית מדהימה. זו הדרך הנכונה לאכול שוקולד והאיפוק שווה את זה. אני לא מחכה שיענו לי, אני נותנת פרלין שינסו, אין מי שמתאכזב," מחייכת נטע.

אמור לי מה השוקולד שאתה אוהב ואומר לך מי אתה

"איזה שוקולד את הכי אוהבת?" היא בין השאלות הראשונות שנטע תשאל את האדם שמולה, אחרי 22 שנים של שוקולד היא יודעת על מה היא מדברת. אלה לא רק המחקרים שנעשו בנושא, ונטע כמובן קוראת ולומדת כל מחקר שיוצא, אלא שנים של עבודה עם אנשים, שוקולד וטעמים שלימדו אותה ברגישות ללמוד המון מהטעמים שכל אחד מאתנו אוהב ולמצוא את הקשר לתכונות אופי שונות. "בעיני שוקולד הוא התשובה להכל. הוא שילוב של המון חושים וגם דורש יצירתיות והוא נוגע בכולנו, לא סתם עוגות יומולדת קלאסיות הן עוגות שוקולד. שוקולד עושה לנו טוב."

"בעיניי כולם צריכים שוקולד, כשבאים אלי אנשים שאומרים שהם לא אוהבים שוקולד, אני מיד עונה שהם פשוט לא פגשו את השוקולד שמתאים להם. זה הולך ככה: מתוך 10 אנשים, 9 אנשים אוהבים שוקולד ואחד משקר או שלא הכיר עדיין את השוקולד הנכון. שוקולד דורש התאמה, זה לא רק סוג השוקולד, אלה גם הטעמים שמשלבים אתו ואין גבול לטעמים ויצירתיות. אני משלבת בין סוגי סדנאות שונים (ממסיבות משפחתיות ועד לימי כיף בעבודה), טעמים ותמציות מיוחדים ושילובים מעניינים שיוצרים הנאה בעשיה, בטעם וב- after taste, זה מחבר אנשים ומוציא מהם המון סיפורים אישיים וזה בזכות השוקולד."

חוזרים להתחלה

"הייתי בת 24, סטודנטית לעיצוב פנים בהתחלה, השנה היתה 1997 ולא הרבה לפני החתונה מגיע גיל, בן זוגי, ומספר על פתיחת עסק משפחתי – להביא את רשת קנדילנד לארץ. זה התחיל מלבוא לתערוכות ולהישאב לדוכני השוקולד בתקופה שבה שוקולד איכותי לא היה ממש בתודעה. וזה לא עבר, בחתונה נתנו לאורחים מתנה של לב שוקולד עם השמות שלנו וזה היה כל כך חדשני, אבל זהו מהרגע הזה פחות או יותר הכל אמר שוקולד."

לא הרבה אחרי נטע נרשמה לקורס של שוקולטייר מטבעון וסיימה עם מחמאות ובעיקר עם תאבון לעוד. ב-2003 היא הגיעה לאסטלה מבייק אוף, שנת 2003, והתעקשה לחכות לקורס השוקולד בשעה שכל המדינה נדבקה בשגעון של ברטלה לאפיית עוגות. "אני אוהבת עוגות ומגיעה מבית בו היה מקום של כבוד לעוגות ולחומרי גלם איכותיים, אבל אני רציתי שוקולד." בסופו של דבר סיימה נטע לא קורס שוקולד אחד אלא שניים, אותם היא סיימה עם ההחלטה להכין שוקולד. "התחלתי בבית – קניתי כמויות של שוקולד מריר, היו קרטונים בכל מקום. הכנתי והשארתי במקרר. הדבר הבא שאני זוכרת זה את גיל מתקשר ואומר: התעלפתי."

חנות קטנה ומטריפה

לגיל, יזם בנשמתו, היה ברור לאן זה יוביל ויום אחד הוא מצא לי מקום במושב נחלים צמוד למשק של מרקוביץ, נטע מצאה את עצמה עצמאית בשטח עם חנות וחלום. "בדיעבד אלה היו 3 שנים מדהימות, שלמדתי בהן המון. בפעם הראשונה הייתי ממש עצמאית וזה הצריך לקבל החלטות , לתכנן ולעמוד על שלי. בפעם הראשונה שסיימתי התקשרות עם ספק, הייתי בכזה שוק שהצריך לשתות כוס מים. זה לא היה פשוט, עסק זה עניין רצוף אתגרים, אבל הייתי מאושרת."

חנות ראשונה והמאמץ היה אדיר, לקחה שנה של עבודה אינטנסיבית עד שנטע התחילה ממש ליהנות מהפירות, "זה קרה כשחיים כהן הגיע לחנות והתלהב, אחר כך ביקשו ממני להביא דוגמיות לכתבה על שוקולד של שושנה חן במוסף ממון, כססתי ציפורניים בציפייה לעיתון ולא יכולתי להאמין כשראיתי שזכיתי במקום הראשון." משם הגיע נטע לפינה ב"שורדות בבית" שכולה שוקולד. אחר כך התרחבתי והתחלתי לעשות סדנאות שוקולד, וגיליתי שקל לי מאוד לדבר על שוקולד ולהתחבר לאנשים, מכל הסוגים מאנשי הייטק ועד נוער בסיכון. ידעתי שעליתי על שביל השוקולד, אבל היו לי עוד חלומות להגשים." זה ככל הנראה הזמן לומר שלנטע יש חלומות גדולים.

חלומות של שוקולד

ההורות גרמה לנטע לסגור את החנות, להוריד הילוך ולשלב את השוקולד עם ההורות. מרכז העסק הפך לבית והסדנאות הפכו לעיקר הפעילות. עכשיו כשהילדים כבר גדלו יותר, היא הרגישה בשלה להמשיך, להיות מה שתמיד רצתה להיות – שגרירה של שוקולד.

קורס "דיגיטליות בעסקים" נפל משמיים, או כמעט משמים. "ידעתי שאני צריכה להתקדם ולהמשיך להגשים חלומות והקורס הזה נתן לי כלים חדשים, חידד לי דברים שידעתי וגרם לי להתמקד במה שאני רוצה באמת ולדעת להקצות לכל דבר את המשאבים הנכונים – להתרכז בעיקר. וזה לא היה רק מסע עסקי, חזרתי לכתוב ולתפעל את הבלוג שלי, להפעיל נכון את האינסטגרם וערוץ היוטיוב והיה כאן גם מסע אישי מאוד. אני אדם מופנם, גם אם יש לי חלומות הם אצלי בבטן, מה שמוציא ממני את כל האנרגיות זה שוקולד. אני יודעת שאני בדרך ואני יודעת מה אני רוצה – אני רוצה להכניס את השוקולד לטלוויזיה, לספר את הסיפור שלו, לחבר. התשוקה הזו נאגרה כל החיים, התחדדה בקורס והתפרצה עם כל האש במפגש האחרון. אני גם רואה את ההבדל שעשה הקורס, זה בא לידי ביטוי בכל דבר ועוד יש לאן ללכת," מסכמת נטע.

שוקולטיירית עם דיפלומה – נטע מולה סופר

"אם יש משהו שקשה לי אתו היא התדמית של שוקולד כמשהו משמין, כחטא שצריך לחשוב פעמיים לפני שמקרבים אותו לפה. שואלים אותי אם אני אוכלת שוקולד והתשובה היא חד משמעית כן, ברור שכן, איך, לא? שוקולד פועל עלינו נפלא, הוא עושה לנו טוב. כשהחלטתי להתמקצע ולצאת לסדנאות בחו"ל, משהו השתחרר בי כששמעתי את כל האהבה שלהם לשוקולד. פתאום הבנתי שמותר לאהוב ככה ומאז זה מה שאני עושה – אוהבת שוקולד. וזה מה שאני רוצה להעביר, בטלוויזיה, בספר מתכונים וסיפורים שאני חולמת עליו, יש לי תכנית מגירה שלמה."

אם לסכם את זה, נטע היא אישה עם בשורה בשם שוקולד ויש עולם שלם שהיא צריכה לכבוש והיא יודעת את הדרך לעשות את זה.

מארזי שבועות ומארזי תודה במבצעים
הזמנת פרלינים וטראפלס מטורפים, ליקרים ויינות בוטיק

לא תאמינו מה אפשר לעשות עם שוקולד!
מגוון סדנאות שוקולד

דילוג לתוכן